LOOKOUT

25 Temmuz – 5 Ağustos 10:00-13:00 | 6 Ağustos 12-14:00 | ÜCRETSİZ

LOOKOUT, 8-13 yaş cocuklar icin, yerel sanatçılar Andy Field ve Beckie Darlington tarafından düzenlenen atölye calışmaları ve performanslardan oluşan 2 haftalık bir tiyatro projesidir. 

2 haftalık sabah atölyeleri boyunca, mimarlık ve şehir planlaması, teknoloji ve çevre, politika, topluluk ve bilim kurgu gibi konuları keşfederek, Hackney’in geleceğini nasıl olacağını hayal edeceğiz. Gelecekte nasıl dolaşacağız? Hangi yeni buluşları kullanacağız? Geleceğin insanları hangi zorluklarla karşılaşacak ve bunları nasıl çözecekler? Geleceğin mükemmel Londra’sı nasıl olurdu? … gibi sorular soracağız.

Konuşma, resim, yazı ve performans atölyelerinden oluşacak program, bu dallardan birine veya hepsine ilgi duyan çocuklar icin uygundur. Program, 6 Ağustos’ta, çocukların izleyicilerle geleceğe dair vizyonlarını paylaşacakları performanslarla sonlanacak. Programa katılan çocuklar Hackney ve çevresindeki yetenekli ve ilginç insanlarla tanışma fırsatı yakalayacaklar. 

Program, çocukların Türkçe performans sergilemek istemeleri halinde buna destek olacak alanı sağlayacaktır.

Andy Field ve Beckie Darlington, Hackney’de yaşayan, içinde yaşadığımız dünya hakkında sanat projeleri yaratmak için gençlerle işbirliği yapan sanatçılardır. Gercekleştirdikleri projeler arasında, çocuklar tarafından tasarlanan St Helen rehber kitabi, Kahire, Sao Paulo ve Pekin’de gelecek hakkında terasta sohbetler ve tamamen çocuklar tarafından idare edilen yerel bir TV haber ağı yer alıyor.

Katılım için Hackney Showroom’da gerçekleşecek 10 atölye çalışması ve 2 performans günlerinin hepsinde müsait olmanız gerekiyor. 

25 Pzt – 29 Temmuz Cum (10:00- 13:00)

1 Pzt – 5 Ağu Cum (10:00-13:00)

Cts 6 Ağu (12:00-14:00)

Çocuğunuzun projedeki yerini ayırtmak için lütfen bu FORMU doldurun. Başvuru yerleri Kings Crescent sakinleri ve Hackney Homes kiracıları için önceliklidir. Başvuruları 18 Temmuz Pazartesi gününe kadar teyit edeceğiz.

Herhangi bir sorunuz varsa: didem@hackneyshowroom.com ile iletişime geçebilirsiniz.